Mucosit® dent

Preparat zawiera wyciąg z rumianku, podbiału, szałwii, tymianku, kory dębu i kwiatów nagietka, olej rumiankowy i miętowy oraz alantoinę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Mucosit® dent 15 g, żel na dziąsła 7.8 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera łagodzący wyciąg z rumianku, podbiału, szałwii i tymianku, ściągający wyciąg z kory dębu, regenerujący wyciąg z kwiatów nagietka. Wyciągi te działają przeciwbakteryjnie oraz wspomagają proces regeneracji skóry. Alantoina wykazuje silne działanie kojące – łagodzi podrażnienia i mikrourazy błony śluzowej. Dzięki odpowiedniej konsystencji żel utrzymuje się na śluzówce. Nie spływa z miejsca aplikacji.

Dawkowanie

Niewielką ilość żelu nanieść na błonę śluzową za pomocą opuszki palca lub patyczka kosmetycznego i delikatnie wmasować. Nie płukać. Stosować na noc oraz 2-3 razy w ciągu dnia.

Wskazania

Preparat chroni i pielęgnuje jamę ustną oraz dziąsła, łagodzi mikrourazy i podrażnienia błony śluzowej spowodowane noszeniem protez zębowych i aparatów ortodontycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku przerwania ciągłości skóry. Nie stosować u kobiet w ciąży i dzieci poniżej 3 lat.

Środki ostrożności

Chronić oczy przed kontaktem z żelem.

Cena

Mucosit® dent, cena 100% 7.8 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."