Molutrex

10 ml roztworu zawiera 0,5 mg wodorotlenku potasu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Molutrex 10 ml, roztwór 28.96 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do użytku zewnętrznego do miejscowego leczenia mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość preparatu nakładać przy użyciu dołączonej szpatułki na guzek mięczaka zakaźnego 2 razy dziennie najlepiej rano i wieczorem. Nie nakładać preparatu na zdrową skórę. Stosować przez kilka dni aż do wystąpienia objawów zapalenia (co następuje po 4-10 dniach). Zapalenie jest znakiem, że guzek ulegnie zanikowi w ciągu najbliższych 4 do 6 tyg., bez pozostawienia blizn. Nie stosować preparatu na guzek dłużej niż 14 dni.

Wskazania

Miejscowe leczenia molluscum contagiosum mięczaka zakaźnego (molluscum contagiosum).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 3 rż. Zakażone guzki molluscum contaginosum. Nie stosować na błony śluzowe i w okolicach oczu, na otwarte rany i zadrapania. Nie stosować na brodawki klasyczne i inne stany nadmiernego rogowacenia naskórka (hiperkeratynizacja).

Środki ostrożności

Preparat stosować wyłącznie na guzki mięczaka zakaźnego. Preparat nie jest zalecany osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry w fazie ostrej i u osób z upośledzonym systemem odpornościowym.

Niepożądane działanie

Może wystąpić uczucie pieczenia w miejscu zastosowania. Po zniknięciu guzka w jej miejscu może pojawić się przebarwienia lub odbarwienie skóry, które zniknie samoczynnie.

Ciąża i laktacja

W przypadku matek karmiących nie stosować na powierzchni ciała, która może mieć kontakt z dzieckiem.

Cena

Molutrex, cena 100% 28.96 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."