Microser

1 tabl. zawiera 8 mg dichlorowodorku betahistyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Microser 30 szt., tabl.

Betahistine dihydrochloride

30.28 zł 2019-04-05

Działanie

Betahistyna jest syntetycznym związkiem, korzystnie wpływającym na mikrokrążenie narządowe poprzez poprawę naczyniowego przepływu krwi, w tym również mikrokrążenie w obrębie błędnika. Działanie leku polega na zwiększeniu przepływu naczyniowego poprzez zmniejszenie napięcia zwieraczy przedwłośniczkowych. W odróżnieniu od histaminy, betahistyna nie powoduje zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych, zmiany ciśnienia tętniczego oraz nie działa na mięśnie gładkie i wydzielanie żołądkowe. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga w ciągu 3 h. Jest wydalana z moczem w postaci metabolitu.

Dawkowanie

Doustnie. 16-48 mg na dobę, w 2-3 dawkach podzielonych. Dawkowanie ustala się indywidualnie, w zależności od reakcji pacjenta na lek. Tabl. przyjmować podczas posiłków.

Wskazania

Choroba Meniere'a oraz inne zespoły chorobowe charakteryzujące się ostrymi atakami zawrotów głowy, szumem w uszach i postępującą utratą słuchu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dichlorowodorek betahistyny lub inne składniki preparatu. Czynna choroba wrzodowa żołądka. Guz chromochłonny nadnercza.

Środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować u dzieci (brak doświadczeń). Stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy w wywiadzie oraz u pacjentów z astmą oskrzelową.

Niepożądane działanie

Sporadycznie nudności i wymioty, niestrawność, ból głowy, świąd i wysypka.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży i podczas karmienia piersią, jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności i pod ścisłą kontrolą.

Interakcje

Nie stosować leczenia skojarzonego z lekami przeciwhistaminowymi, gdyż betahistyna działa antagonistycznie wobec tych leków.

Cena

Microser, cena 100% 30.28 zł

Preparat zawiera substancję: Betahistine dihydrochloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."