Mentholaxin

100 g płynu zawiera 99,9 g parafiny ciekłej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Mentholaxin but. 125 g, płyn doustny

Paraffin

3.45 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu przeczyszczającym. Parafina powoduje rozmiękczenie twardych mas kałowych, ułatwiając defekację.

Dawkowanie

Doustnie, 1-3 łyżki stołowe na noc lub rano na czczo. Działanie przeczyszczające występuje po kilku godzinach od zastosowania. Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego.

Wskazania

Zaparcia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ból brzucha o nieustalonej przyczynie. Ostre stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego np. zapalenie wyrostka robaczkowego.

Środki ostrożności

Stosować ostrożnie u pacjentów z przewlekłym stanem zapalnym w obrębie jamy brzusznej i/lub miednicy mniejszej, u dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: zaburzenia elektrolitowe, niedobór witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, zaparcia, zmniejszenie wrażliwości jelita grubego.

Ciąża i laktacja

Zachować ostrożność podczas stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Preparat zaburza wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A. D. E. K) oraz może mieć wpływ na wchłanianie równocześnie przyjmowanych leków doustnych. Należy zachować kilkugodzinny odstęp między przyjmowanymi lekami.

Cena

Mentholaxin, cena 100% 3.45 zł

Preparat zawiera substancję: Paraffin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."