Melis-Tonic®

Nalewka zawiera: liść mięty pieprzowej, kwiatostan głogu, koszyczek rumianku, korzeń arcydzięgla, owoc kminku, miód.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Melis-Tonic® but. 100 ml, płyn doustny

Archangelica officinalis,

Carum carvi,

Chamomilla recutita,

Crataegus sp.,

Melissa officinalis,

Mel,

Mentha piperita

10.31 zł 2019-04-05

Działanie

Działa ogólnie uspokajająco. Flawonoidy zawarte w kwiatostanie głogu wpływają dodatnio na pracę mięśnia sercowego, poprawiając jego ukrwienie, kurczliwość i lekko obniżając ciśnienie.

Dawkowanie

Osoby w wieku podeszłym , dorośli oraz młodzież w wieku powyżej 12 lat: ok. 5 ml produktu 3 razy na dobę , rozcieńczone w 1/4 szklanki.

Wskazania

Preparat stosowany pomocniczo w stanach nadmiernego napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliowść na substancję czynną, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych, na kminek, na rośliny z rodziny baldaszkowatych, na bylicę lub brzozę.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zawartość alkoholu należy uwzględnić w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grup wysokiego ryzyka takich jak pacjenci z chorobami wątroby lub padaczką. Nie zaleca się stosowania leku u osób z chorobą wątroby, zapaleniem dróg żółciowych, bezkwaśnością, kamicą żółciową i innymi zaburzeniami dróg żółciowych ze względu na zawartość owocu kminku. Ze względu na zawartość korzenia arcydzięgla w okresie stosowania leku należy unikaćopalania się na słońcu i intensywnego naświetlania promieniami UV z uwagi na możliwość przekształcenia przez promieniowanie UV furokumaryn w formy karcinogenne.

Niepożądane działanie

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek (np.alergia kontaktowa). U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych np. bylica, piołun może dojść do reakcji krzyżowej.

Ciąża i laktacja

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.

Uwagi

Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

Cena

Melis-Tonic®, cena 100% 10.31 zł

Preparat zawiera substancję: Archangelica officinalis, Carum carvi, Chamomilla recutita, Crataegus sp., Melissa officinalis, Mel, Mentha piperita

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."