Medivag

Kaps. dopochwowe zawierają: bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus, kwas mlekowy, suchy wyciąg z wilżyny ciernistej, suchy sok z żurawiny. Kaps. nie zawierają żelatyny pochodzenia zwierzęcego

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Medivag 6 szt., kaps. dopochwowe 17.99 zł 2019-04-05

Działanie

Probiotyczne bakterie kwasu mlekowego zapewniają prawidłowy skład mikroflory pochwy, wpływają na utrzymanie optymalnego poziomu kwasowości pochwy, zapobiegają adhezji i namnażaniu się patogenów. Zawarty w preparacie kwas mlekowy normalizuje kwaśny odczyn pochwy.

Dawkowanie

Dopochwowo. Dorośli: 1 kaps. dziennie, przed snem. Stosować przez 6 dni. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. W przypadku suchości pochwy zaleca się zwilżyć kapsułkę wodą przed aplikacją. Jeśli po 2 tyg. stosowania nie nastąpi poprawa należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania

Przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy w przypadku nadmiernej ilości wydzieliny z nieprzyjemnym zapachem, podrażnień, infekcji bakteryjnych i grzybiczych, świądu, pieczenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u pacjentów z upośledzoną odpornością.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Cena

Medivag, cena 100% 17.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."