Medivag

Żel zawiera: kwas mlekowy, glicerol (85%).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Medivag 6 aplikatorów, żel dopochwowy 32.0 zł 2019-04-05

Działanie

Do stosowania w przypadku zaburzeń odczynu i mikroflory bakteryjnej pochwy, nawracających infekcji intymnych, w celu łagodzenia dyskomfortu okolic intymnych, nieprzyjemnego zapachu oraz pomocniczo przy antybiotykoterapii. Wspomaga nawilżenie, sprzyja odbudowie i stabilizacji prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. pH preparatu 3,6-4,0.

Dawkowanie

Dopochowo 1 raz dziennie, przez 6 dni, przed snem, po zakończeniu dopochwowego leczenia przeciwzapalnego lub podczas stosowania antybiotykoterapii. Profilaktycznie 1 raz, co drugi dzień, przez 12 dni. W przypadkach koniecznej dłuższej profilaktyki przeciw nawrotom infekcyjnym, 3 razy w tyg., przez 2 miesiące. Należy wprowadzić cienki koniec aplikatora do pochwy i wycisnąć zawartość tubki. Jeśli po 6 dniach stosowania produktu nie nastąpi poprawa, skonsultuj się z lekarzem. Aplikatory przeznaczone są do jednorazowego użytku.

Wskazania

Preparat pomaga przywrócić prawidłowy odczyn środowiska pochwy. Wskazany w profilaktyce infekcji intymnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwości na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem produktu, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwagi

Produkt przeznaczony do stosowania tylko przez osoby dorosłe. W pozostałych przypadkach, przed zastosowaniem, należy skonsultować się z lekarzem.

Cena

Medivag, cena 100% 32.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."