Maść ochronna z witaminą A

1 g maści zawiera 800 j.m. witaminy A.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść ochronna z witaminą A tuba 25 g, maść

Retinol palmitate

4.32 zł 2019-04-05

Działanie

Maść z witaminą A o działaniu osłaniającym, regenerującym naskórek i zmniejszającym jego rogowacenie. Łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza gojenie się ran.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. 1-2 razy na dobę smarować maścią chorobowo zmienioną powierzchnię skóry; w stanach ostrych można stosować maść kilka razy na dobę. Ochronnie nałożyć cienką warstwę maści na powierzchnię skóry narażoną na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Wskazania

Osłaniająco w celu regeneracji naskórka, zmniejszenia rogowacenia, złagodzenia stanów zapalnych. Ochronnie przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (witaminę A, palmitynian retynolu) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podczas leczenia nie stosować kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Środki ostrożności

Nie stosować na błony śluzowe. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.

Niepożądane działanie

Witamina A podawana zgodnie ze wskazaniami jest na ogół dobrze tolerowana i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Znane przypadki działań niepożądanych dotyczą wyłącznie doustnego lub parenteralnego przyjmowania witaminy A.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Brak danych dotyczących stosowania u kobiet karmiących piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Maść ochronna z witaminą A, cena 100% 4.32 zł

Preparat zawiera substancję: Retinol palmitate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."