Maść nagietkowa Ziaja

1 g preparatu zawiera 700 mg wyciągu z nagietka.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść nagietkowa Ziaja tuba 37 g, maść

Calendula officinalis

6.25 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: 2-3 razy dziennie nanieść cienką warstwę maści na skórę chorobowo zmienioną. Dzieci i młodzież do 18 lat: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Łagodne stany zapalne skóry oraz pomocniczo w leczeniu drobnych zranień (otarć naskórka).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne rośliny z rodziny astrowatych lub którykolwiek z pozostałych składników preparatu.

Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu z oczami. Przed zastosowaniem preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Cena

Maść nagietkowa Ziaja, cena 100% 6.25 zł

Preparat zawiera substancję: Calendula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."