Maść na odciski

1 g maści zawiera 500 mg kwasu salicylowego i plaster nostrzykowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść na odciski pudełko 10 g, maść

Melilotus emplastrum,

Salicylic acid

6.0 zł 2019-04-05

Działanie

Kwas salicylowy i plaster nostrzykowy stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Dawkowanie

Cienką warstwę maści nałożyć na odcisk i zakleić plastrem. Zabieg powtarzać przez kilka dni rano i wieczorem, nie zmywając smarowanych miejsc wodą. Odcisk usuwać po wymoczeniu stóp w gorącej wodzie. Nie należy wycinać ani odrywać odcisków. W razie potrzeby powtórzyć kurację po 3 dniach.

Wskazania

Usuwanie odcisków i nagniotków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwas salicylowy, salicylany lub plaster nostrzykowy. Cukrzyca. Zaburzenia układu krążenia. Nie stosować na zranioną lub zmienioną zapalnie skórę oraz na zmiany o dużej powierzchni. Dzieci.

Środki ostrożności

Należy przerwać leczenie w przypadku wystąpienia objawów podrażnienia skóry lub uczulenia. Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić odczyny alergiczne i stan zapalny skóry.

Ciąża i laktacja

Nie badano bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Maść na odciski, cena 100% 6.0 zł

Preparat zawiera substancję: Melilotus emplastrum, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."