Maść na odciski

1 g maści zawiera: 400 mg kwasu salicylowego, 100 mg kwasu (S)-mlekowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść na odciski pojemnik 10 g, maść

Lactic acid,

Salicylic acid

4.74 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Kwas salicylowy (kwas 2-hydroksybenzoesowy) i kwas mlekowy działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.

Dawkowanie

Miejscowo. Odcisk wymoczyć i osuszyć. Nałożyć na odcisk cienką warstwę maści i zabezpieczyć plastrem lub bandażem. Stosować przez 4 - 6 dni rano i na noc, nie zmywając posmarowanych miejsc wodą. Następnie, odcisk należy dobrze wymoczyć w gorącej wodzie i usunąć. Nie należy wycinać ani wyrywać odcisków; stosować wyłącznie na odcisk. W razie braku efektów, powtórzyć leczenie po upływie 3 dni.

Wskazania

Usuwanie odcisków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne (kwas salicylowy lub kwas mlekowy) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować: u dzieci, pacjentów chorych na cukrzycę lub osób z zaburzeniami krążenia; jeżeli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie.

Środki ostrożności

Stosowanie leku należy przerwać jeśli wystąpią objawy podrażnienia skóry lub uczulenie. Unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi. Preparat należy nakładać wyłącznie na odcisk. Nie należy stosować preparatu na niezmienioną zdrową skórę, ani na skórę uszkodzoną, gdyż mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane kwasu salicylowego.

Niepożądane działanie

Sporadycznie może wystąpić miejscowe podrażnienie i objawy nadwrażliwości skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Produkt nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Maść na odciski, cena 100% 4.74 zł

Preparat zawiera substancję: Lactic acid, Salicylic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."