Maść Flexitol

Preparat zawiera 25% mocznika oraz inne składniki (np. lanolinę, parafinę, glicerynę, masło Shea, pantenol).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść Flexitol tuba 75 g, maść do stóp 30.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny do leczenia suchej i popękanej skóry stóp i pięt o skuteczności potwierdzonej klinicznie. Preparat zwiększa stopień nawilżania skóry, zmniejsza utratę wody przez warstwę naskórka, intensywnie odżywia warstwy skóry oraz usuwa martwe komórki skóry (działanie keratolityczne).

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę stóp. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: stosować miejscowo raz lub dwa razy dziennie (dwa razy dziennie dla lepszych rezultatów), rano i wieczorem. Zaleca się użycie około 2 cm paska maści, wcierając miejscowo w skórę. Zawsze należy zakręcić tubkę po użyciu oraz umyć ręce przed i po zastosowaniu. Rezultaty użycia maści są widoczne już po jednym dniu stosowania. Jeżeli w ciągu 14 dni stosowania nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wskazania

Maść do leczenia suchej, popękanej skóry pięt i stóp. Odpowiedni dla diabetyków, osób z hiperkeratozą oraz suchą i pękającą skórą pięt i stóp.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

W przypadku głębokich pęknięć skóry może pojawić się uczucie kłucia. Rzadko: reakcje alergiczne tj. wysypka, pęcherze oraz łuszczenie się skóry. Bardzo rzadko: czernienie leczonej skóry stóp. Należy zaprzestać stosowania, jeżeli wystąpi podrażnienie skóry lub wysypka.

Ciąża i laktacja

Należy skonsultować się z lekarzem.

Cena

Maść Flexitol, cena 100% 30.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."