Maść arnikowa

Preparat zawiera ekstrakt z arniki.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maść arnikowa pudełko 25 g, maść

Arnica sp.

10.69 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Smarować 2-4 razy dziennie zmienione chorobowo powierzchnie skóry.

Wskazania

Pomocniczo w stłuczeniach (siniaki), skręceniach (z obrzękiem pourazowym), objawowo po ukąszeniach owadów oraz w dolegliwościach reumatycznych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na arnikę lub inne rośliny z rodziny astrowatych (złożonych). Nie stosować na otwarte rany i znacznie uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia wyprysków, pęcherzyków lub innych objawów stanu zapalnego skóry należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić odczyny alergiczne skóry (np. alergia kontaktowa).

Ciąża i laktacja

Nie stosować w stanach zapalnych brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Maść arnikowa, cena 100% 10.69 zł

Preparat zawiera substancję: Arnica sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."