Marimer®

Sterylny, hipertoniczny 100% roztwór wody morskiej (odpowiednik 22 g/l soli).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Marimer® but 100 ml, spray hipertoniczny 31.85 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat to hipertoniczny, sterylizowany roztwór wody morskiej poddanej mikrodyfuzji. Spray jest zalecany do oczyszczania i udrażniania jam nosowych w przypadku kataru, przeziębienia, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych. Aplikacja roztworu hipertonicznego na spuchniętą błonę śluzową nosa powoduje zaistnienie zjawiska osmozy, którego celem jest wyrównanie stężeń między roztworem a środowiskiem.

Dawkowanie

1 do 2 dawek każdego nozdrza. 1 do 3 razy dziennie w zależności od potrzeb.

Wskazania

Preparat zalecany do oczyszczania i udrażniania nosa, jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Dzieci powyżej 18. mż. i dorośli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Osoby cierpiące na choroby powodujące zwężenie dróg oddechowych (np. astmę), przed użyciem powinny zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.

Niepożądane działanie

Na początku użytkowania może pojawić się uczucie pieczenia lub przejściowego podrażnienia.

Cena

Marimer®, cena 100% 31.85 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."