Marimer® baby hipertoniczny

Sterylny, hipertoniczny roztwór 100% wody morskiej zawierający sól w ilości odpowiadającej 22 g/l.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Marimer® baby hipertoniczny 100 ml, spray do nosa 18.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat to naturalny, hipertoniczny sterylny roztwór wody morskiej poddanej mikrodyfuzji. System mikrodyfuzji ułatwia odpływ wydzieliny z jam nosowych. Spray jest zalecany do oczyszczania i udrażniania jam nosowych w przypadku przeziębienia i niedrożności nosa. Preparat umożliwia obkurczenie błony śluzowej nosa i ułatwia usuwanie wydzieliny w wyniku naturalnego procesu osmozy.

Dawkowanie

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci. Rozpylić 1-2 dawki do każdego otworu nosowego, najlepiej przed każdym posiłkiem, 1-3 razy dziennie, zależnie od potrzeb.

Wskazania

Preparat zalecany jest dla noworodków, niemowląt i małych dzieci: do oczyszczania jam nosowych, do udrażniania zatkanego nosa, uzupełniająco w leczeniu zaburzeń otolaryngologicznych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób z nadwrażliwością na wodę morską. Nie stosować u wcześniaków. Przed zastosowaniem u noworodków, niemowląt i małych dzieci z chorobami powodującymi zwężenie dróg oddechowych, np. z astmą, należy poradzić się farmaceuty lub lekarza.

Niepożądane działanie

Na początku stosowania może pojawić się przemijające uczucie kłucia lub podrażnienia.

Uwagi

Po każdym użyciu należy umyć aplikator ciepłą wodą z mydłem. Opłukać i wytrzeć.

Cena

Marimer® baby hipertoniczny, cena 100% 18.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."