Marimer inhalation Hipertoniczna woda morska

100% roztwór sterylnej, hipertonicznej wody morskiej (22 g/l soli). Nie zawiera konserwantów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Marimer inhalation Hipertoniczna woda morska 30 amp. 5 ml, roztw. do inh. 21.5 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera naturalne składniki, które nawilżają i odblokowują drogi oddechowe. Osmotyczne działanie preparatu pomaga rozrzedzić i usunąć nadmiar wydzieliny śluzowej.

Dawkowanie

Wziewnie. Dorośli, dzieci i niemowlęta. Stosować 1 amp. 5 ml 2-4 razy dziennie podczas aerozoloterapii lub inhalacji.

Wskazania

Roztwór do inhalacji lub aerozoloterapii w celu poprawy funkcjonowania dróg oddechowych w przypadku problemów z oddychaniem, świszczącego oddechu, przewlekłego kaszlu, zwłaszcza u osób chorych na mukowiscydozę, ostre stany zapalne oskrzelików lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Preparat można stosować z nebulizatorami pneumatycznymi.

Przeciwwskazania

Nie stosować u wcześniaków. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na wodę morską.

Środki ostrożności

Nie stosować preparatu do iniekcji. Należy postępować zgodnie z instrukcją użycia dołączoną do nebulizatora. Nie mieszać preparatu z innymi lekami.

Niepożądane działanie

Rzadko może wystąpić nasilenie kaszlu i skurcz oskrzeli. Zalecane może być wcześniejsze zastosowanie leków rozszerzających oskrzela.

Uwagi

Zawartość ampułki do jednorazowego użytku. Nie stosować preparatu w przypadku uszkodzenia lub wcześniejszego otwarcia ampułki ze względu na ryzyko zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Cena

Marimer inhalation Hipertoniczna woda morska, cena 100% 21.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."