Manti Gastop

1 tabl. do żucia zawiera 125 mg simetikonu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Manti Gastop 8 szt., tabl. do żucia

Simeticone

2019-04-05

Działanie

Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdującego się w przewodzie pokarmowym, ułatwiając wchłanianie uwolnionego gazu przez ścianę jelita lub jego wydalanie na drodze perystaltyki. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego, jest wydalany z kałem w postaci niezmienionej.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 3-4 razy dziennie; tabl. należy rozgryźć lub ssać.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nagromadzeniem i uwięzieniem gazu w jelitach, takich jak: wzdęcia, uczucie pełności po jedzeniu, kolka jelitowa, ból brzucha, słaba czynność jelit po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Wspomagająco przed zabiegami diagnostycznymi przewodu pokarmowego w celu poprawy jakości obrazu w trakcie USG, badań endoskopowych lub radiologicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparat nie może być stosowany przed badaniami diagnostycznymi w celu poprawienia jakości obrazu jeśli jest podejrzewana perforacja lub niedrożność przewodu pokarmowego. Dziedziczna nietolerancja fruktozy, galaktozy, niedobór laktazy Lappa, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Preparat zawiera substancję: Simeticone

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."