Maltan

100 g maści zawiera 30 g glukozy jednowodnej (co odpowiada 27,3 g glukozy bezwodnej).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Maltan tuba 40 ml, maść

Dextrose

21.29 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego, mający na celu przygotowanie brodawek sutkowych do karmienia piersią. W badaniu klinicznym przeprowadzonym z udziałem kobiet karmiących piersią wykazano, że stosowanie maści jest bezpieczne dla matki i noworodka, ogranicza rozwój drobnoustrojów w obrębie sutka, zapobiega uszkodzeniu skóry brodawek i zwiększa jej elastyczność, co prowadzi do usprawnienia procesu karmienia.

Dawkowanie

Rozsmarowaną na jałowej gazie lub ochraniaczu sutkowym warstwę maści (2-3 cm) nakłada się na sutki po każdym karmieniu. Nadmiar maści należy usunąć. W celu prawidłowego przygotowania brodawek sutkowych do okresu karmienia piersią preparat należy stosować na 2 miesiące przed planowanym porodem.

Wskazania

Przygotowanie brodawek sutkowych w okresie ciąży do karmienia piersią. Niewielkie stany zapalne brodawek sutkowych, otarcia, pęknięcia skóry sutków i pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie karmienia piersią.

Cena

Maltan, cena 100% 21.29 zł

Preparat zawiera substancję: Dextrose

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."