Magnezu siarczan

Preparat zawiera: 100 g/100 g siedmiowodnego siarczanu magnezu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Magnezu siarczan 1 opakowanie 100 g, proszek do sporz. roztw.

Magnesium sulfate

17.4 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu przeczyszczającym w zaparciach.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: rozpuścić około 10-15 g (1 łyżkę) w szklance wody i wypić. Stosować raz na dobę. Działanie leku występuje po około 3-12 h po zastosowaniu. Dzieci: nie zaleca się stosowania leku.

Wskazania

Lek stosuje się doustnie w postaci roztworu jako osmotyczny środek przeczyszczający w zaparciach.

Przeciwwskazania

Hipermagnezemia. Nadwrażliwość na magnez. Niedrożność jelit. Niewydolność nerek. Blok przedsionkowo-komorowy. Znaczne niedociśnienie tętnicze. Miastenia.

Środki ostrożności

W przypadku występowania w przeszłości chorób nerek, należy przed zastosowaniem zasięgnąć opinii lekarza. Pacjenci z zaburzeniami rytmu serca powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Niekiedy mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, biegunka. W przypadku długotrwałego stosowania mogą wystąpić objawy przedawkowania związane z zaburzeniem równowagi wodno-elektrolitowej. W razie wystąpienia objawów przedawkowania należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Lek może zmniejszać wchłanianie doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych warfaryny, tetracyklin, bisfosfonianów, związków wapnia, fluoru oraz preparatów żelaza. Zaleca się zachowanie co najmniej 3 godzinnej przerwy między przyjmowaniem siarczanu magnezu i wymienionymi lekami.

Cena

Magnezu siarczan, cena 100% 17.4 zł

Preparat zawiera substancję: Magnesium sulfate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."