Magnesol 150

1 tabl. musująca zawiera 150 mg magnezu w postaci cytrynianu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Magnesol 150 20 szt., tabl. musujące 22.68 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, szczególnie przenoszących wysokoenergetyczne związki fosforanowe, m.in. pompy sodowo-potasowej. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, w tym mięśnia sercowego, wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową - antagonistycznie do wapnia. Wpływa korzystnie na proces krzepnięcia krwi - jest stabilizatorem płytek krwi i fibrynogenu. Niedobór magnezu objawia się wzmożonym napięciem mięśniowym, drżeniem mięśniowym, skurczami mięśni, w skrajnych przypadkach osłabieniem, nudnościami i wymiotami, napadami tężyczki, zaburzeniami rytmu serca, zmianami psychicznymi - objawami depresyjnymi, drażliwością, stanami lękowymi, omamami, zaburzeniami snu. Zapotrzebowanie dobowe na magnez wynosi około 300 mg i wzrasta przy przyspieszonym pasażu przez przewód pokarmowy, nadmiernym spożyciu alkoholu, sytuacjach stresowych, nadmiernym wysiłku.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat 1 tabletka dziennie. Dorośli i młodzież powyżej 14 rż. 2 tabletki dziennie. Tabletkę rozpuść w połowie szklanki wody.

Wskazania

Uzupełnienie diety w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na magnez, m.in. w ciąży, laktacji, okresach szybkiego wzrostu u dzieci, ciężkiej pracy fizycznej.

Przeciwwskazania

Ostra niewydolność nerek. Magnez zwalnia wchłanianie żelaza. Należy zachować 3 godzinną przerwę między podaniem preparatu Magnesol 150 i preparatów żelaza. Nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Magnesol 150, cena 100% 22.68 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."