Macroxol Junior

1 saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Macroxol Junior 14 saszetek 5 g, proszek do sporz. roztw. doustnego

Macrogol

16.9 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym. Posiada zdolność wiązania wody. Po podaniu doustnym makrogol powoduje zwiększenie objętości płynów jelitowych, co warunkuje działanie przeczyszczające preparatu. Makrogol nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego i nie jest metabolizowany. Wydala się z kałem.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6 mies. do 2 lat (do 12 kg): 1-2 saszetki na dobę. Dzieci od 2 do 11 lat (12-20 kg): 2-4 saszetki na dobę. Dorośli >11 lat (lub >20 kg): 2-6 saszetek na dobę. Zwykle, maksymalna potrzebna dawka nie przekra 6 saszetek na dobę. W przypadku pominięcia dawki, nie należy przyjmować dawki podwójnej; należy odczekać i przyjąć kolejną dawkę. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie (w tym celu należy zasięgnąć porady lekarskiej). Nie stosować dłużej niż przez 30 kolejnych dni. Jeśli symptomy będą trwały, należy zasięgnąć porady lekarza. Przed podaniem preparatu dzieciom należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Szczególne grupy pacjentów. U pacjentów z niewydolnością nerek korygowanie dawki nie jest niezbędne. Kuracja nie powinna przekraczać 2 tyg. W razie potrzeby leczenie można powtórzyć. Przedłużone stosowanie może być niezbędne w przypadku uporczywych i (lub) przewlekłych zaparć. Sposób podania. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 62,5 ml (ok. 1/4 szklanki) niegazowanej wody. Dawkę dobową można podzielić i przyjmować w kilku porcjach w ciągu dnia. Preparat należy przyjmować 2 h po podaniu innych preparatów. W trakcie stosowania preparatu, zaleca się przestrzeganie odpowiedniej diety oraz przyjmowanie doustnych płynów nawadniających.  

Wskazania

Przewlekłe zaparcia. Sporadyczna nieregularna praca jelit.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na glikol polietylenowy lub pozostałe składniki preparatu. Zwężenie jelit. Perforacja jelit. Nieswoiste zapalenie jelit (m.in. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Niedrożność jelit. Dzieci <6 miesięcy.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wzmożona perystaltyka, ból brzucha, nudności, łagodna biegunka (w szczególności na początku przyjmowania preparatu). Rzadko: reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Nie ma badań dotyczących stosowania preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią - przyjmować wyłącznie, gdy jest to niezbędne, po konsultacji z lekarzem.

Cena

Macroxol Junior, cena 100% 16.9 zł

Preparat zawiera substancję: Macrogol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."