Lutezan Premium

2 kaps. zawierają 422 mg kwasów omega 3 (52 mg EPA i 234 mg DHA), 69 mg ekstraktu z kwiatów aksamitki wzniesionej (12 mg luteiny i 2,4 mg zeaksantyny), 50 mg ekstraktu z owoców aronii czarnej (12,5 mg antocyjanidyn), 80 mg witaminy C, 12 mg witaminy E, 10 mg cynku, 0,5 mg miedzi i 25 µg selenu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lutezan Premium 120 szt., kaps. 54.5 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający olej rybi, wyciągi roślinne, witaminy i minerały. Ekstrakt z owoców aronii, witaminy C, E, cynk, selen i miedź pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Kwasy tłuszczowe EPA i DHA występują w siatkówce oka. Kwas dokozaheksaenowy przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie). Luteina i zeaksantyna są naturalnymi karotenoidami wchodzącymi w skład barwnika plamki żółtej. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i w regeneracji zredukowanej formy witaminy E. Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu kwasów tłuszczowych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 kaps. dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie codziennej diety w składniki przyczyniające się do prawidłowego widzenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Cena

Lutezan Premium, cena 100% 54.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."