Lunapret®

1 tabl. powl. zawiera 250 mg suchego ekstraktu z korzenia waleriany (4-6:1) oraz 60 mg suchego ekstraktu z szyszek chmielu (5-7:1); ekstrahent - metanol 45%. Lek zawiera olej rącznikowy, glikol propylenowy, polisacharydy sojowe.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lunapret® 20 szt., tabl. powl.

Humulus lupulus,

Valeriana officinalis

19.64 zł 2019-04-05

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu ułatwiającym zasypianie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 rż.: 2 tabl. na 1 h przed udaniem się na spoczynek. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 3 tabl.

Wskazania

Preparat przeznaczony do stosowania w przypadku trudności w zasypianiu oraz niespokojnego snu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub dowolną substancję pomocniczą. Ostra niewydolność nerek. Zaburzenia czynności wątroby.

Niepożądane działanie

Brak potwierdzonych działań niepożądanych.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży i podczas karmienia piersią. Stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią możliwe jest jedynie pod kontrolą lekarską.

Uwagi

Brak danych dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Jednakże, nie jest zalecane stosowanie leku bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych i obsługą urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Alkohol nasila działanie preparatu.

Cena

Lunapret®, cena 100% 19.64 zł

Preparat zawiera substancję: Humulus lupulus, Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."