Loyon

Węglan dikaprylowy, dimetykon.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Loyon 15 ml, roztwór 27.9 zł 2019-04-05

Działanie

Roztwór o działaniu keratolitycznym, przeznaczony do pielęgnacji skóry z zaburzeniami rogowacenia. Dzięki niskiemu napięciu powierzchniowemu szybko pokrywa zmieniony chorobowo obszar skóry. Usuwa łuski i zrogowacenia za pomocą delikatnego, niemechanicznego sposobu działania, dzięki czemu hamuje dalsze nadmierne rogowacenie naskórka oraz zapobiega krwawieniom, jakie mogą towarzyszyć odrywaniu pojedynczych fragmentów. Usuwa zmiany niezależnie od podłoża chorobowego. Preparat jest bezpieczny w stosowaniu dla pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, kobiet w ciąży, matek karmiących i noworodków. Nie zawiera barwników, konserwantów ani substancji zapachowych. Nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy na skórze. Umożliwia komfortową aplikację na owłosionej skórze głowy. Aplikacja może być powtarzana wielokrotnie, ponieważ preparat nie upośledza procesów metabolicznych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nałożyć preparat na osuszoną, zmienioną chorobowo skórę i delikatnie wmasować. Pozostawić na 3 h; możliwe jest również pozostawienie preparatu na całą noc. Po czasie ekspozycji przemyć skórę łagodnym szamponem lub żelem do mycia ciała. Stosować raz dziennie przez 3-7 dni, bądź dłużej zależnie od preferencji i nasilenia objawów. W zależności od wielkości zmian, preparat można aplikować za pomocą dołączonej pipety lub pompki.

Wskazania

Choroby skóry związane z zaburzeniami rogowacenia, w tym łuszczyca i ciemieniucha.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Niepożądane działanie

Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub działań niepożądanych jest niezwykle niskie.

Ciąża i laktacja

Można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Cena

Loyon, cena 100% 27.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."