Lokomotiva

1 kaps. zawiera: 300 mg kłącza imbiru. Preparat zawiera żółcień chinolową.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lokomotiva 10 szt., kaps. twarde

Zingiber officinale

11.17 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Kłącze imbiru działa pobudzająco na wydzielenie śliny, soku żołądkowego i żółci, co powoduje zmniejszenie nudności i osłabienie odruchu wymiotnego. W piśmiennictwie dostępne są dane dotyczące parametrów farmakokinetycznych u ludzi jedynie dwóch składników kłącza imbiru: 6- gingerolu i zingeronu. Po podaniu doustnym  zingeron dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. 6- gingerol wiąże się z białkami krwi w 92,4%, jest szybko usuwany z organizmu. W wątrobie zingeron sprzęgany jest przede wszystkim z glukoronianami i siarczanami. Zingeron i jego metabolity wydalane są drogą nerek. Około 40% podanej dawki zingeronu wydalane jest również z żółcią, w ciągu 12 h od chwili podania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 6 lat: 2 kaps. pół godziny przed podróżą. W przypadku wystąpienia dolegliwości podczas podróży należy przyjąć 2 kaps. w trakcie jej trwania. Dzieci poniżej 6 lat: nie stosować. Sposób podania: kaps. należy połknąć w całości, popijając wodą. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki, preparat można podać w postaci zawiesiny wsypując zawartość kapsułki do małej ilości wody.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w celu zapobiegania objawom choroby lokomocyjnej (kinetozy): nudnościom i wymiotom. Lek przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Środki ostrożności

Preparat wykazuje działanie żółciopędne. Należy zachować ostrożność podczas stosowania w przypadku kamicy żółciowej. Zawiera żółcień chinolinową, która może powodować reakcje alergiczne. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Niepożądane działanie

Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym rozstrój żołądka, niestrawność, odbijanie, nudności).

Ciąża i laktacja

Ze względów ostrożności należy unikać stosowania w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Interakcje

Przyjmowanie kłącza imbiru z napojami alkoholowymi lub preparatami zawierającymi alkohol może nasilać pobudzenie perystaltyki jelit.

Cena

Lokomotiva, cena 100% 11.17 zł

Preparat zawiera substancję: Zingiber officinale

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."