Lipitrop MK-7

2 kaps. zawierają 100 mg stabilizowanego wyciągu lipidowego z nowozelandzkich małży zielonych, 20 mcg, 800 j.m. (400% ZDS) witaminy D3 i 50 mcg (66,6% ZDS) witaminy K2.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lipitrop MK-7 30 szt., kaps. 14.61 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający stabilizowany wyciąg z nowozelandzkich małży zielonych, witaminę D oraz witaminę K (MK-7). Stabilizowany wyciąg z nowozelandzkich małży zielonych stanowi skoncentrowane źródło unikalnych lipidów, w tym nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 o korzystnym działaniu. Kwasy tłuszczowe omega-3 to jeden z podstawowych elementów wszystkich komórek ciała, występujący m.in. w chrząstkach, mięśniach, ścięgnach i więzadłach. Obecność tych związków w błonach komórkowych przyczynia się do utrzymania prawidłowej struktury tkanek, co jest kluczowe dla zachowania mobilności stawów. Kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią również prekursor do syntezy związków, które uczestniczą w procesach przeciwzapalnych. Witamina D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, wspierając prawidłowe wykorzystywanie wapnia i fosforu. Witamina K występująca w formie MK-7 (menachinon-7) współdziała z witaminą D i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Dawkowanie

Doustnie. Preparat przeznaczony jest do długotrwałego postępowania. Dla uzyskania korzystnych rezultatów przez pierwsze dwa miesiące zaleca się przyjmować preparat 2 razy dziennie po 2 kaps. (najlepiej wraz z posiłkiem). Po tym okresie porcję można zmniejszyć do 2 kaps. dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w składniki korzystnie wpływające na układ kostno-stawowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ciąża i laktacja

Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią skonsultować z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Interakcje

Stosowanie preparatu z lekami przeciwzakrzepowymi należy skonsultować z lekarzem.

Cena

Lipitrop MK-7, cena 100% 14.61 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."