LipiForma plus

1 kaps. zawiera: 250 mg ekstraktu z czerwonych drożdzy z ryżu (w tym 10 mg monakoliny K), 30 mg koenzymu Q10, 1,4 mg witaminy B6, 200 µg kwasu foliowego, 40 µg chromu, 2,5 µg witaminy B12.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
LipiForma plus 30 szt., kaps. 25.99 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Zawarta w preparacie naturalna statyna z fermentowanego czerwonego ryżu - Monakolina K pomaga w utrzymaniu prawdłowego stężenia cholesterolu we krwi. Witaminy z grupy B ( B6, B12) przyczyniaja się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego; ponadto wraz z kwasem foliowym biorą udział w metaboliźmie homocysteiny. Chrom wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu glukozy i makroskładników odżywczych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem, podczas posiłku lub tuż po jedzeniu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety osób dorosłych w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu u osób z czynną chorobą wątroby lub z utrzymującą się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy krwi o niewyjaśnionej etiologii. Nie stosować jednocześnie z lekami obniżającymi stężenie cholesterolu i innymi lekami hipolipemizującymi. W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać soku grejpfrutowego.

Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia należy określić stężenie cholesterolu we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania długotrwale jakichkolwiek leków.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Stosować pod nadzorem lekarza.

Cena

LipiForma plus, cena 100% 25.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."