Linex® Complex

1 kaps. zawiera 1 x 1010 Lactobacillus rhamnosus GG, 0,4 mg tiaminy (witamina B1; 36% RWS), 0,5 mg ryboflawiny (witamina B2; 36% RWS), 0,4 mg witaminy B6 (36% RWS), 3 mg cynku (30% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Linex® Complex 14 szt., kaps. 29.9 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający liofilizowane żywe szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus GG, które należą do grupy bakterii kwasu mlekowego wchodzących w skład mikroflory jelitowej człowieka. Dodatkowo preparat zawiera specjalnie wybrane witaminy z grupy B (B1, B2 i B6) i składnik mineralny - cynk. Witamina B1 przyczynia się do zachowania prawidłowego metabolizmu, co odnosi się do pozyskiwania ze składników odżywczych energii niezbędnej do utrzymania podstawowych funkcji ciała. Witaminy B2 i B6 przyczyniają się do zmniejszenia odczucia zmęczenia. Cynk wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz pozwala zachować prawidłowe funkcje poznawcze.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 6 lat i dorośli: 1-2 kaps. dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Kapsułki należy spożywać podczas posiłku, co najmniej 3 h po przyjęciu antybiotyku. Jeśli połknięcie kapsułki sprawia trudność, należy otworzyć kapsułkę, wysypać jej zawartość na łyżeczkę, wymieszać delikatnie z płynem i połknąć. Nie należy popijać gorącymi płynami.

Wskazania

Uzupełnienie mikroflory jelitowej u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat, m.in. podczas oraz po antybiotykoterapii, po biegunce, podczas podróży, przy zmianie diety.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Linex® Complex, cena 100% 29.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."