LentoNit®K

Preparat zawiera: jodek potasu, chlorek wapnia, tiosiarczan sodu, sorbitol, wodę do wstrzykiwań, diglukonian chlorheksydyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
LentoNit®K 10 ml, krople do oczu 26.0 zł 2019-04-05

Dawkowanie

Miejscowo: 1-2 krople 3 razy na dobę do worka spojówkowego. Przed podaniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe i ponownie je założyć po 15 min. od zastosowania. W przypadku stosowania z innymi preparatami do oczu należy zachować odstęp czasowy ok. 30 min. pomiędzy wkropleniem kolejnych preparatów.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni oka. Profilaktyka zmętnień soczewki i ciała szklistego oka.

Przeciwwskazania

Nadczynność tarczycy. Nadwrażliwość na jod lub jakikolwiek inny składnik preparatu.

Środki ostrożności

Stosowanie preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Uwagi

Bezpośrednio po zakropleniu preparatu do oczu może wystąpić krótkotrwałe zaburzenie widzenia. Nie jest znany wpływ preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Nie zaobserwowano dotychczas interakcji z innymi lekami. Znacząco zwiększone dawki jodku potasu mogą w połączeniuz diuretykami oszczędzającymi potas (substancje zwiększające wydalanie moczu), prowadzić do hiperkaliemii (podwyższony poziom potasu w osoczu). Należy pamiętać, że informacje te dotyczą innych niedawno przyjmowanych leków.

Cena

LentoNit®K, cena 100% 26.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."