Lecrolyn

1 ml roztworu zawiera 40 mg sodu kromoglikanu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lecrolyn but. 10 ml, krople do oczu, roztw.

Cromoglycate sodium

27.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat stosowany w leczeniu alergicznego zapalenia spojówek. Mechanizm działania nie jest do końca poznany, jednakże badania na zwierzętach i badania in vitro wykazały, że kromoglikan sodu zapobiega degranulacji mastocytów i tym samym uwalnianiu histaminy i innych substancji wywołujących stan zapalny. Kromoglikan sodu słabo penetruje w głąb rogówki. Wchłanianie kromoglikanu sodu przez błony śluzowe oka jest zaniedbywalne; wchłonięta ilość jest wydalana w postaci niezmienionej z żółcią i moczem.

Dawkowanie

Dawka powinna być określona indywidualnie dla każdego pacjenta. Dorośli i dzieci: zwykle 1-2 krople do każdego oka 2 razy na dobę. Preparat powinien być stosowany regularnie, by uzyskać optymalne opanowanie objawów.

Wskazania

Alergiczne zapalenie spojówek u dorosłych i dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Niepożądane działanie

Często: przejściowe pieczenie lub miejscowe podrażnienie. Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie oczekuje się żadnego wpływu na płodność z uwagi na znikomą ekspozycję ogólnoustrojową na kromoglikan sodu. Kromoglikan sodu nie ma żadnego wpływu na płodność u zwierząt, nawet przy dużych dawkach ogólnoustrojowych.

Uwagi

Zakroplenie preparatu może spowodować miejscowe podrażnienie i nieostre widzenie, które mogą czasowo upośledzić zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Lecrolyn, cena 100% 27.0 zł

Preparat zawiera substancję: Cromoglycate sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."