Lawenol

100 g preparatu zawiera: 0,6 g olejku lawendowego. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lawenol 90 g, płyn na skórę

Lavandula oil

3.36 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany jest jako środek łagodnie drażniący i rozgrzewający. Powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, co sprzyja usuwaniu dolegliwości bólowych. Wykazuje działanie antybakteryjne.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: do stosowania miejscowego na skórę: w celu łagodzenia dolegliwości bólowych: 1-2 ml, 20-40 kropli lub 1-2 naciśnięcia pompki dozującej preparatu wcierać w bolące miejsca na skórze. W odkażaniu skóry: przecierać skórę tamponem lub wacikiem nasączonym preparatem do kilku razy dziennie.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w łagodzeniu bólów mięśniowo-stawowych o niewielkim nasileniu, pomocniczo w odkażaniu skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować preparatu na podrażnioną i zmienioną zapalnie skórę.

Środki ostrożności

Nie stosować długotrwale, gdyż preparat może powodować podrażnienie i suchość skóry. Nie stosować w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie stosować przy otwartym ogniu.

Niepożądane działanie

Ze względu na obecność alkoholu częste stosowanie może spowodować podrażnienie i suchość skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat zawiera etanol: zastosowanie na większe powierzchnie ciała lub przypadkowe wypicie powoduje obniżenie zdolności obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów.

Cena

Lawenol, cena 100% 3.36 zł

Preparat zawiera substancję: Lavandula oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."