Larimax® T

Olej roślinny, olej z rokitnika zwyczajnego (Oleum Hippophaes), olejowy ekstrakt z kwiatu nagietka (Oleum Calendulae) oraz olejek bergamotowy (Oleum Bergamii).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Larimax® T 20 ml, spray do gardła 23.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny opracowany na bazie oleju i zawiera naturalne olejki, które powlekają jamę ustną i błonę śluzową gardła. Składniki aktywne pomagają w utrzymaniu wilgotności i elastyczności błony śluzowej, zmniejszą dolegliwości i ból, uczucie drapania i chropowatości w gardle, ułatwiając połykanie.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 2 rż. i dorośli: 3 razy dziennie. Przed użyciem wstrząsnąć. W celu zapewnienia przedłużonego efektu osłonowego, nie zaleca się stosowania preparatu podczas spożywania posiłku lub w czasie picia. Preparat należy stosować do czasu ustąpienia objawów choroby, ale jeśli objawy (dyskomfort, ból gardła) nie ustąpią po tygodniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Wskazania

Zmniejszenie podrażnienia jamy ustnej i błony śluzowej gardła po różnego rodzaju zabiegach lub w przypadku stanu zapalnego.

Przeciwwskazania

Dzieci poniżej 2 r.ż.. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat może pozostawiać plamy na odzieży.

Cena

Larimax® T, cena 100% 23.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."