Larimax® Hydro

Woda demineralizowana, ksylitol, wyciąg z porostu islandzkiego, wyciąg z malwy, wyciąg z lipy, hialuronian sodu, aromat cytrynowy, chlorek benzalkoniowy, wersenian dwusodowy, gliceryna.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Larimax® Hydro but. z aplikatorem 30 ml, spray do gardła 17.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci sprayu do gardła zawierający w swoim składzie naturalne ekstrakty z porostu islandzkiego, lipy i malwy. Substancje śluzowe pochodzące z ekstraktów roślinnych powlekają jamę ustną i gardło, dzięki czemu chronią je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dodatkowo powlekają i osłaniają zakończenia nerwów czuciowych, które wywołują odruch kaszlu i ból gardła, tym samym łagodząc te objawy. Wyrób medyczny zawiera także hialuronian sodu, który intensywnie nawilża wysuszoną i podrażnioną śluzówkę, przynosząc ulgę. Preparat można stosować u dzieci od 1. rż. i dorosłych.

Dawkowanie

Doustnie, rozpylać na śluzówkę jamy ustnej i gardła. Dzieci powyżej 1. rż.: rozpylić 1-2 dawki sprayu na tylną ścianę gardła kilka razy dziennie (w miarę potrzeby). Dorośli: rozpylić 2-3 dawki sprayu na tylną ścianę gardła kilka razy dziennie (w miarę potrzeby). Wyrób należy stosować po posiłku. Wstrząsnąć przed użyciem.

Wskazania

Nawilżanie i powlekanie podrażnionej śluzówki jamy ustnej i gardła. Preparat łagodzi objawy związane z kaszlem, chrypką, suchością jamy ustnej, odczuciem bólu i pieczenia w gardle. Wspomaganie leczenia różnego typu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, łagodzenia objawów suchości jamy ustnej, suchego kaszlu i chrypki. Wyrób medyczny jest polecany także osobom szczególnie narażonym na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych (zanieczyszczone powietrze, klimatyzacja) oraz osobom, których praca związana jest z obciążaniem strun głosowych (np. nauczyciele, śpiewacy).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Cena

Larimax® Hydro, cena 100% 17.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."