Lakcid® L

1 fiolka lub saszetka zawiera nie mniej niż 12 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosus (Lactobacillus rhamnosus 573L/1, Lactobacillus rhamnosus 573L/2, Lactobacillus rhamnosus 573L/3).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lakcid® L 10 saszetek, proszek do sporz. zaw. doustnej

Lactobacillus rhamnosus

22.4 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat normalizujący skład mikroflory przewodu pokarmowego, zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii. Zawarte w preparacie szczepy bakterii są odporne na kwas solny i sole kwasów żółciowych. Konkurując o substraty i miejsce kolonizacji na błonie śluzowej jelita, wytwarzają niekorzystne warunki do rozwoju większości chorobotwórczych mikroorganizmów. Pałeczki są oporne na: kotrimoksazol, metronidazol i wankomycynę.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 dawki na dobę. Dzieci od 2 mż.: 1 dawka na dobę. Sposób podania. Do fiolki dodać niewielką ilość przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka. Dokładnie wymieszać, wylać na łyżeczkę. Zawartość saszetki rozpuścić w ok. 1/8 szklanki przegotowanej i ostudzonej do temp. pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać.

Wskazania

Leczenie wspomagające w biegunkach wirusowych u dzieci. Leczenie wspomagające w zaburzeniu czynnościowym jelit spowodowanym brakiem prawidłowej flory bakteryjnej. Zapobieganie biegunkom podróżnych. Zaburzenia jelitowe wywołane kuracją antybiotykową.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym na białka mleka krowiego).

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Lakcid® L, cena 100% 22.4 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus rhamnosus

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."