Lactinea Saszetki

100 g proszku zawiera 10 g laktoferyny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lactinea Saszetki 15 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego, proszek doustny 19.6 zł 2019-04-05

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający laktoferynę w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny doustnej. W szczególności zalecany jest wcześniakom i noworodkom z małą masą urodzeniową oraz niemowlętom karmionym mlekiem modyfikowanym.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta i dzieci: 1 saszetka. Dorośli: 2 saszetki. Sposób podania. Zawartość saszetki należy rozpuścić w letniej wodzie, mleku lub innym chłodnym płynie (minimum 30 ml). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. W przypadku osób dorosłych zawartość saszetki można podać bezpośrednio do jamy ustnej. Preparatu nie należy rozpuszczać w gorących płynach - laktoferyna ulega denaturacji.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne dla niemowląt od 1 dni życia, dzieci oraz osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Lactinea Saszetki, cena 100% 19.6 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."