Lacrimal®

1 ml preparatu zawiera 14 mg alkoholu poliwinylowego.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Lacrimal® 2 but. 5 ml, krople do oczu, roztw.

Polyvinyl alcohol

12.86 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat typu sztuczne łzy. Działa osłaniająco na nabłonek rogówki, przeciwdziała podrażnieniu spojówek przy noszeniu protez oka. Łagodzi objawy podrażnienia związane z niedostatecznym wydzielaniem łez.

Dawkowanie

Miejscowo: 1-2 krople do worka spojówkowego 4-6 razy na dobę. Jeżeli pacjent stosuje więcej niż jeden lek do oczu, to preparat należy podawać jako ostatni zachowując 15 min przerwy od podania poprzedniego leku.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, np. w przebiegu kolagenoz, zapalenia rogówki na tle niedomykalności szpary powiekowej lub pod wpływem wiatru i słońca.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować preparatu w przypadku założonych miękkich soczewek kontaktowych.

Środki ostrożności

Jeżeli objawy podrażnienia (zaczerwienienie, ból, zaburzenia widzenia) nasilą się lub nie ustępują w ciągu 72 h preparat należy odstawić.

Niepożądane działanie

Preparat jest zwykle dobrze tolerowany. U niektórych osób może pojawić się przemijające kłucie, podrażnienie lub uczucie pieczenia.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Krople zawierają chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu i przebarwienie soczewek kontaktowych; przed zakropleniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe, można je założyć po upływie co najmniej 15 min po podaniu. Preparat może powodować przemijające niewyraźne widzenie, w tym czasie nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Cena

Lacrimal®, cena 100% 12.86 zł

Preparat zawiera substancję: Polyvinyl alcohol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."