LaciBios femina

1 kaps. zawiera 2,5 x 109 CFU Lactobacillus rhamnosus GR-1 i 2,5 x 109 CFU Lactobacillus reuteri RC-14.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
LaciBios femina 10 szt., kaps. 25.65 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający liofilizowane szczepy bakterii probiotycznych. Doustny probiotyk ginekologiczny. Odbudowuje właściwą mikroflorę pochwy, osłania jednocześnie drogi rodne i układ pokarmowy kobiety.

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. dziennie w czasie posiłku lub do 30 min po posiłku, popijając co najmniej 1/2 szkl. wody. Zaleca się stosować preparat przez co najmniej 10 dni cyklu począwszy od zakończenia miesiączki. W czasie antybiotykoterapii przyjmować 1 h przed lub 3 h po przyjęciu leku i kontynuować stosowanie przez 14-20 dni po zakończeniu antybiotykoterapii. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

We wszystkich stanach wymagających przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego kobiety. Osłonowo w trakcie stosowania antybiotyków oraz po zakończeniu ich stosowania. Osłonowo w trakcie stosowania preparatów, przeciwgrzybicznych, przeciwrzęsistkowych oraz po zakończeniu ich stosowania. W okresie menstruacji i po jej zakończeniu. Preparat polecany jest także dla kobiet stosujących antykoncepcję, w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią, dla kobiet uczęszczających na basen, korzystających z sauny lub jacuzzi, dla diabetyczek, dla kobiet często podróżujących, dla kobiet w okresie menopauzy, przed i po zabiegach w obrębie układu moczowo-płciowego, w tym zabiegu usunięcia nadżerki.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

W ciąży stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

W czasie przyjmowania preparatu nie należy stosować irygacji pochwy. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

LaciBios femina, cena 100% 25.65 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."