L3® Prurigo

Zanthalene®, polidokanol, lanolina, wazelina, alkohol lanolinowy i parafina ciekła, wyciąg z szałwii lekarskiej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
L3® Prurigo tuba 25 g + aplikator, maść 28.0 zł 2019-04-05

Działanie

Maść stosuje się jako preparat ochronny i łagodzący swędzenie, pieczenie, odparzenia i podrażnienia skóry. Preparat wskazany jest szczególnie dla osób z problemem skóry nadwrażliwej lub suchej. Maść zaleca się również stosować profilaktycznie w celu zapobiegania suchości skóry oraz zmniejszenia ryzyka powstania, nasilenia i nawrotów podrażnienia skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nakładać cienką warstwę maści na miejsca podrażnione kilka razy dziennie. Do stosowania miejscowego np. na skórę miejsc intymnych, krocza, okolicy odbytu służy aplikator dołączony do opakowania. U osób otyłych aplikator ułatwia nakładanie maści na zmiany pomiędzy fałdami skóry.

Wskazania

Pielęgnacja skóry podrażnionej (także okolic intymnych), szczególnie w przypadku skłonności do świądu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Cena

L3® Prurigo, cena 100% 28.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."