Krople nasercowe

1 ml preparatu zawiera: 458 mg nalewki z ziela konwalii majowej, 229 mg nalewki z kwiatostanu głogu oraz 229 mg nalewki z kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Krople nasercowe but. 35 g, krople doustne

Convallaria majalis,

Crataegus sp.,

Valeriana officinalis

3.02 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania. Preparat o działaniu tonizujacym na mięsień sercowy oraz wykazujący działanie uspokajające.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 rż.: 2 do 3 razy dziennie po 20-40 kropli. Dzieci poniżej 12 rż: nie zaleca się stosowania. Nie przekraczać dawki jednorazowej 3,0 g, co odpowiada w przybliżeniu 82 kroplom i około 3,3 ml płynu oraz dawki dobowej 10,0 g, co odpowiada w przybliżeniu 270 kroplom i około 18,9 ml płynu.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany jako środek wspomagający pracę serca i układu krążenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Preparat zawiera do 67% (v/v) etanolu, tzn. do ok. 0,67 ml na dawkę, co jest równoważne ok.13,4 ml piwa lub ok. 5,6 ml wina na dawkę. Należy zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów z chorobą wątroby lub z padaczką. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu przyjmowanie preparatu (zwłaszcza w dawce większej niż zalecana) może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Krople nasercowe, cena 100% 3.02 zł

Preparat zawiera substancję: Convallaria majalis, Crataegus sp., Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."