Kolpexin "O"

Wkładka dopochwowa ortostatyczna jest wykonana z nietoksycznego i odpornego na płyny ustrojowe materiału medycznego z wtopioną silikonową nicią poliamidową. Rozmiary wkładek są uszeregowane wg średnicy: 44, 42, 39, 36, 32 i 28 mm

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Kolpexin "O" 1 szt., wkładka dopochwowa 2019-04-05

Działanie

Wkładka ortostatyczna spełnia funkcje podporową narządu rodnego i pęcherza moczowego. Podtrzymywanie obniżonych narzadów miednicy mniejszej poprzez wkladkę ortostatyczną na mięśniach przepony miednicznej, pozwala zwolnić wzmożone napięcie aparatu wieszadłowego macicy i daje szanse szybkiej regeneracji tkanek.

Dawkowanie

Korekcyjna wkładka ortostatyczna jest zakładana do pochwy powyżej mięśni dźwigacza odbytu, a nić pozostaje na zewnątrz i służy do jej usuwania. Przed rozpoczęciem leczenia należy ocenić stopień obniżenia narządów moczowopłciowych oraz unieść macicę do góry i ustawić w przodopochyleniu. Zakładanie wkładki powinno odbywać się w pozycji leżącej z głową podpartą i zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanowych, co gwarantuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Wkładka pozostaje w pochwie przez cały czas leczenia, może być jedynie wyjmowana przed stosunkiem płciowym. W trakcie trwania leczenia należy 2 razy dziennie wykonywać ćwiczenia z wkładką ortostatyczną. Ćwiczenia powinny być wykonywane w pozycji leżącej na brzuchu. Wskazane jest aby nogi były wyżej niż głowa. Ćwiczenia polegają na długim skurczu mięśni dźwigaczy odbytu oraz na ściskaniu miękkich przedmiotów pomiędzy kolanami. Wystarczające jest prawidłowe wykonanie 10 skurczów jednorazowo. Po okresie leczenia wkładka powinna być stosowana co najmniej przez 2 dni w tygodniu wraz z ćwiczeniami oraz w okresie miesiączki.

Wskazania

Obniżenie narządów moczowopłciowych, cystocele, wypadanie macicy, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Przeciwwskazania

Nieodprowadzalne tyłopochylenie macicy, duże rektocele. Ciąża powyżej 16 tygodnia. Wkładki nie przepłukiwać gorącą wodą, nie gotować. Ćwiczenia w przypadku rektocele wykonywać ostrożnie, a w niektórych przypadkach zrezygnować z ich wykonywania.

Uwagi

W przypadku gdy macica przed leczeniem była w przodopochyleniu pierwszą wizytę kontrolną można przeprowadzić po 1 miesiącu kuracji, a następne co 2 miesiące. Kobiety, u których przed założeniem wkładki wykonano repozycję do przodopochylenia powinny zgłosić się na pierwszą wizytę kontrolną po 2 tygodniach od dnia założenia wkładki ortostatycznej. U kobiet po menopauzie w przypadku zmian zanikowych w pochwie zaleca się uzupełnienie poziomu estradiolu przed założeniem wkładki.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."