Isonasin Septo

0,9% chlorku sodu, polisorbat 80, wyciąg z tymianku, pentahydrat siarczanu miedzi, glicerol, woda oczyszczona q.s. do 100 ml. Preparat nie zawiera środków konserwujących.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Isonasin Septo 20 amp. x 5 ml, roztwór do płukania nosa 19.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny w postaci roztworu do płukania nosa. Roztwór pozwala na: zmniejszenie niedrożności nosa, usunięcie śluzu oraz czynników powodujących infekcje, zmniejszenie objawów związanych z przeziębieniem. Dzięki temu preparat pomaga usprawnić oddychanie.

Dawkowanie

Niemowlęta, dzieci i dorośli: 2-3 płukania dziennie. Otworzyć ampułkę z pojedynczą dawką, położyć dziecko na plecach, z głową odchyloną na jedną stronę, zaaplikować preparat. Powtórzyć aplikację, odchylając głowę w drugą stronę, odczekać chwilę, unieść głowę dziecka, pozwalając na wypłynięcie nadmiaru płynu; należy aplikować preparat przy zastosowaniu minimalnego ciśnienia w celu uniknięcia wystąpienia ryzyka zanieczyszczenia ucha środkowego. W przypadku niemowląt, o ile jest to konieczne, nadmiar płynu można również odciągnąć za pomocą aspiratora do nosa. Preparat należy stosować przed podaniem leku, a nie po jego podaniu - dotyczy  leczenia z aplikacją donosową z użyciem preparatów leczniczych. Nie stosować dłużej niż 2-3 dni.

Wskazania

Roztwór do płukania nosa stosowany przy przeziębieniach i zapaleniu śluzówki nosa i gardła, zawierający serum fizjologiczne z kompleksem upłynniającym, wyciąg z tymianku oraz miedź.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Cena

Isonasin Septo, cena 100% 19.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."