Intractum Crataegi PhytoPharm

100 ml preparatu zawiera: 100 ml etanolowego wyciągu ze świeżego kwiatostanu głogu. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Intractum Crataegi PhytoPharm but. 100 ml, płyn doustny

Crataegus sp.

10.31 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat tradycyjnie stosowany w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 4 razy dziennie po 2,5 ml, rozcieńczony w niewielkiej ilości wody. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie zaleca się stosowania. Preparat należy przyjmować systematycznie przynajmniej przez 3 tyg.

Wskazania

Preparat wspomagający pracę serca i układu krążenia. Po wykluczeniu przez lekarza poważnych chorób serca, stosowany w łagodnych dolegliwościach serca związanych z wiekiem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Środki ostrożności

Należy skonsultować się z lekarzem: w przypadku zaostrzenia objawów lub nie ustąpienia dolegliwości w okresie 6 tyg. od momentu rozpoczęcia przyjmowania preparatu lub w przypadku wystąpienia obrzęków (zazwyczaj nóg); w razie wystąpienia duszności, bólu w okolicy serca promieniującego w kierunku ramion, bólu w górnej części jamy brzusznej i w okolicy szyi. Dawka jednorazowa preparatu (2,5 ml) zawiera około 1,1 g etanolu. Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grupy wysokiego ryzyka (z chorobami wątroby lub padaczką).

Ciąża i laktacja

Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.

Uwagi

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych będących w ruchu w trakcie zażywania leku.

Interakcje

Ze względu na zawartość etanolu w preparacie nie zaleca się równoczesnego stosowania leku z innymi środkami farmaceutycznymi mogącymi wpływać niekorzystnie na wątrobę. Głóg może działać synergistycznie z glikozydami naparstnicy, β-blokerami i innymi lekami hipotensyjnymi. Możliwa jest modyfikacja dawki ww. preparatów.

Cena

Intractum Crataegi PhytoPharm, cena 100% 10.31 zł

Preparat zawiera substancję: Crataegus sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."