Intesta

1 kaps. zawiera 500 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego, co odpowiada 150 mg maślanu sodu. Wartość odżywcza w 1 kaps.: tłuszcz - 0,4 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g), węglowodany - <0,5 g (w tym cukry 0 g), białko - 0 g, sól - 0,07 g. Wartość energetyczna w 1 kaps.: 16 kJ/4 kcal.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Intesta 60 szt., kaps. 25.0 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego wspomagająca procesy fizjologiczne u podłoża występowania choroby. Zawiera sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu, która stanowi materiał energetyczny dla nabłonka jelitowego oraz korzystnie wpływa na zachowanie integralności błony śluzowej jelita. Nabłonek o prawidłowej ciągłości chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej. Dodatkowo maślan sodu zwiększa przepływ krwi przez błonę śluzową i stymuluje motorykę przewodu pokarmowego, zwiększa wchłanianie sodu i wody w jelicie grubym stanowiąc korzystne uzupełnienie żywieniowe w przebiegu biegunek, sprzyja prawidłowej perystaltyce jelit oraz wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit. Preparat może być stosowany przewlekle, a w przypadku chorób zapalnych jelit może być uzupełnieniem terapii złożonej i stosowany wspomagająco w całym okresie choroby.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 2 razy dziennie, rano i wieczorem, w trakcie posiłków lub według wskazań lekarza. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 3 mies. Dzieci powyżej 7. rż.: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem, w trakcie posiłku. Zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tyg. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne: w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego), w chorobach zapalnych błony śluzowej jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia), w zaburzeniach flory jelitowej, w zakażeniach jelit i stanach biegunkowych (m.in. po antybiotykoterapii), w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów organicznych, u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. zapalenie jelita po radioterapii).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat stosować pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

Intesta, cena 100% 25.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."