Inofolic® Combi

2 kaps. zawierają 1100 mg myo-inozytolu, 27,6 mg d-chiro-inozytolu, 400 µm kwasu foliowego (200% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Inofolic® Combi 60 szt., kaps. żelatynowe 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający dwie formy izomeryczne inozytolu: myo-inozytolu, d-chiro-inozytol oraz kwasu foliowy. Składniki te zaleca się stosować celem zapewnienia niezbędnych ich ilości w organizmie kobiety w okresie, w którym planuje ona powiększenie rodziny i gdy ich spożycie wraz z pokarmami jest niewystarczające. Inozytol - substancja z grupy witamin B, najczęściej spotykaną w przyrodzie formą jego występowania jest myo-inozytol. Foliany przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, biorą udział w procesie podziału komórek, pomagają w prawidłowej produkcji krwi oraz utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Dawkowanie

Doustnie: 1 kaps. 2 razy na dobę. Aby zapewnić stałą podaż inozytolu, rekomenduje się spożycie 2 kaps. dziennie w odstępie 12 h. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla kobiet planujących powiększenie rodziny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."