Imupret N

100 ml kropli doustnych zawiera 100 ml wyciągu (1:38) otrzymanego z: ziela skrzypu, ziela krwawnika pospolitego, korzenii prawoślazu, liści orzecha włoskiego, ziela mniszka lekarskiego, kwiatów rumianku, kory dębu, w stosunku 5:4:4:4:4:3:2. Lek zawiera do 19,5% (V/V) etanolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Imupret N 1 op. 50 ml, krople doustne, płyn

Althaea officinalis,

Chamomilla recutita,

Equisetum arvense,

Achillea millefolium,

Quercus sp.,

Taraxacum officinale,

Juglans regia

29.28 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny lek roślinny o działaniu immunomodulującym, wirusostatycznym, bakteriostatycznym oraz przeciwzapalnym.

Dawkowanie

Doustnie. Nasilone (ostre) objawy przeziębienia w pierwszych dniach terapii: dzieci 2-5 lat - 10 kropli 5-6 razy dziennie; dzieci 6-11 lat - 15 kropli 5-6 razy dziennie; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 25 kropli 5-6 razy dziennie. Lek stosować zgodnie z podanym dawkowaniem do czasu, kiedy objawy zaczną ustępować, albo ulegną złagodzeniu, ale nie dłużej niż przez 7 dni. Objawy ustępujące lub o łagodniejszym charakterze: dzieci 2-5 lat - 10 kropli 3 razy dziennie; dzieci 6-11 lat - 15 kropli 3 razy dziennie; młodzież w wieku od 12 lat i dorośli - 25 kropli 3 razy dziennie. Czas leczenia. Lek stosować do czasu całkowitego ustąpienia objawów, ale nie dłużej niż przez dwa, następujące po sobie, tygodnie. U dzieci w wieku Sposób podania. Lek można przyjmować z niewielką ilością płynu (np. wodą podaną w kieliszku do leków lub w przypadku dzieci na małej łyżce wody).

Wskazania

Tradycyjny lek roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania. Stosowany przy pierwszych oznakach przeziębienia oraz w czasie trwania przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, alergia na rośliny z rodziny astrowatych Astreacae (dawniej złożonych Compositae).

Środki ostrożności

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień lub pojawi się duszność, gorączka, ropna lub krwawa plwocina, należy skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera ok. 19% (v/v) etanolu, co oznacza że 25 kropli leku zawiera w przybliżeniu 210 mg etanolu, co jest równe 5 ml piwa lub 2 ml wina. Dawka jednorazowa - 10 kropli stosowana u dzieci w wieku od 2 do 5 lat zawiera ok. 80 mg etanolu, dawka jednorazowa - 15 kropli stosowana u dzieci w wieku od 6 do 11 lat zawiera ok. 120 mg etanolu. Etanol może być szkodliwy dla osób uzależnionych od niego. Zawartość etanolu należy również uwzględnić stosując lek u dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby lub padaczką. Należy unikać łącznego stosowania innych leków zawierających etanol. Nie należy stosować u dzieci w wieku <2 lat.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: zaburzenia przewodu pokarmowego. Częstość nieznana: reakcje alergiczne. Przetwory zawierające kwiaty rumianku mogą powodować reakcje nadwrażliwości również u pacjentów uczulonych na inne rośliny z rodziny Asteraceae (np. bylica, krwawnik pospolity, chryzantemy, stokrotki) w wyniku tzw. alergii krzyżowej. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości lub reakcji alergicznych należy przerwać stosowanie leku.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak badań oceniających bezpieczeństwo, jak również zawartość etanolu, stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią jest niezalecane.

Uwagi

Lek przyjmowany w zalecanych dawkach nie wywiera istotnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn.

Interakcje

Preparaty zawierające korę dębu mogą zmniejszać lub blokować wchłanianie alkaloidów oraz innych leków alkalicznych.

Cena

Imupret N, cena 100% 29.28 zł

Preparat zawiera substancję: Althaea officinalis, Chamomilla recutita, Equisetum arvense, Achillea millefolium, Quercus sp., Taraxacum officinale, Juglans regia

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."