Igastrik

1 ml płynu zawiera: 43,8 mg wyciągu z owoców ostropestu plamistego (w tym 35 mg sylimaryny), 16,7 mg wyciągu z kwiatostanu rumianku pospolitego, 10 mg wyciągu z owoców kminku zwyczajnego, 10 mg wyciągu z liści mięty pieprzowej, 7 mg wyciągu z kłącza kurkumy, 3,8 mg wyciągu z liści melisy lekarskiej, 3,3 mg wyciągu z korzenia lukrecji gładkiej, 3 mg wyciągu z liści szałwii lekarskiej, 1,3 mg wyciągu z korzenia arcydzięgla litworu. Preparat zawiera lukrecję - chorzy na nadciśnienie powinni unikać nadmiernego spożycia.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Igastrik 50 ml, płyn 32.99 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety o ziołowym składzie, bez alkoholu. Składniki preparatu: wspomagają prawidłowe trawienie (wyciąg z liści mięty, melisy i owoców kminku); przyczyniają się do łagodzenia wzdęć i skurczów brzucha (wyciąg z liści mięty); wspierają wątrobę i przyczyniają się do jej ochrony (wyciąg z owoców ostropestu plamistego); wpływają na zdrowie jelit (wyciąg z liści mięty); wspomagają fizjologiczne funkcje oczyszczenia (wyciąg z owoców ostropestu plamistego).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 ml 1 - 3 razy dziennie w zależności od nasilenia dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Po 4 tygodniach stosowania zrobić przerwę. Sposób podania. Wstrząsnąć przed użyciem. Preparat rozpuścić w niewielkiej ilości wody i wymieszać. Wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat w celu wspomagania pracy przewodu pokarmowego (żołądka, jelit, wątroby).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób z refluksem żołądkowo-przełykowym, gdyż może on nasilać jego objawy.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w przypadku osób cierpiących na kamicę żółciową oraz choroby dróg żółciowych i wątroby.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Po pierwszym otwarciu preparat należy zużyć w ciągu 30 dni.

Cena

Igastrik, cena 100% 32.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."