Ibuvit D 1000

1 kaps. twist-off zawiera 25 µg (1000 j.m., 500% zalecanego dziennego spożycia) witaminy D3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ibuvit D 1000 30 szt., kaps. twist-off

Colecalciferol

15.73 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety. Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci, pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Ponadto wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego i utrzymanie zdrowych zębów.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 kaps. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do jamy ustnej, napoju lub przygotowanego posiłku. Należy zachować ostrożność, aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka (możliwość zakrztuszenia) oraz delikatnie naciskać kapsułkę, by nie doprowadzić do gwałtownego rozprysku płynu. Zawartość kapsułki należy zużyć bezpośrednio po otworzeniu. Zalecane spożycie witaminy D w populacji osób zdrowych - wytyczne dla Europy Środkowej 2013 r.: 1.-18. rż. (600-1000 IU/dziennie), 18.-65. rż. (800-2000 IU/dziennie): w zależności od masy ciała, w okresie od IX do IV, a jeśli w okresie letnim nie jest zapewniona odpowiednia synteza skórna, przez cały rok; >65 rż. (800-2000 IU/dziennie): w zależności od masy ciała, suplementację należy prowadzić przez cały rok; kobiety w ciąży i karmiące piersią (1500-2000 IU/dziennie) suplementację należy rozpocząć najpóźniej od II trymestru ciąży.

Wskazania

Uzupełnianie niedoborów witaminy D u dzieci powyżej 1 rż., młodzieży oraz dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Ibuvit D 1000 , cena 100% 15.73 zł

Preparat zawiera substancję: Colecalciferol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."