Hylo Parin®

1 ml roztworu zawiera 1 mg hialuronianu sodu i heparynę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hylo Parin® but. 10 ml, krople do oczu

Heparin,

Hyaluronate sodium,

Heparin sodium

45.6 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżający roztwór o właściwościach wiskoelastycznych. Składniki preparatu tworzą stabilny, długo utrzymujący się na powierzchni oka, nawilżający film. Krople chronią gałkę oczną przed zewnętrznymi podrażnieniami oraz łagodzą objawy podrażnienia oczu takie jak: zaczerwienienie, pieczenie i swędzenie oczu.

Dawkowanie

Zwykle wkrapla się 1 kroplę do worka spojówkowego kilka razy dziennie - dawkowanie ustala się indywidualnie. Można stosować długotrwale. Przy stosowaniu powyżej 10 razy dziennie należy przeprowadzić badanie okulistyczne.

Wskazania

Nawilżanie powierzchni gałki ocznej w przypadku podrażnienia oczu na skutek działania czynników zewnętrznych (np.: przebywanie w klimatyzowanych lub zakurzonych pomieszczeniach, długotrwała praca przed monitorem komputera lub oglądanie telewizji).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko obserwowano pieczenie i łzawienie oczu.

Uwagi

W przypadku stosowania innych kropli do oczu należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp, a preparat powinien być zakroplony jako ostatni. Maści do oczu stosować po zakropleniu preparatu. Preparat nie zawiera środków konserwujących i fosforanów.

Cena

Hylo Parin®, cena 100% 45.6 zł

Preparat zawiera substancję: Heparin, Hyaluronate sodium, Heparin sodium

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."