Hylo Fresh®

1 ml roztworu zawiera 0,3 mg hialuronianu sodu oraz nalewkę macierzystą z ziela świetlika.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Hylo Fresh® but. 10 ml, krople do oczu

Hyaluronate sodium,

Euphrasia officinalis

25.37 zł 2019-04-05

Działanie

Nawilżająco - łagodzące krople do oczu. Hialuronian sodu tworzy stabilny, długo utrzymujący się na powierzchni oka, nawilżający film. Preparaty świetlika są stosowane tradycyjnie przy podrażnieniach spojówki, zaczerwienionych i piekących oczach, wzmożonym wydzielaniu łez, obrzękach i zaczerwienieniach powiek lub ich brzegów. Preparat łagodzi uczucie suchości i podrażnienia oczu oraz poprawia komfort noszenia zarówno twardych jak i miękkich soczewek kontaktowych.

Dawkowanie

1 kropla do worka spojówkowego każdego oka 3 razy dziennie lub, w razie potrzeby, częściej. W przypadku częstszego stosowania preparatu (np. ponad 10 razy dziennie) należy poddać się badaniu okulistycznemu. W przypadku stosowania innych kropli do oczu należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp przed zastosowaniem hialuronianu sodu. Maści do oczu stosować po zakropleniu preparatu. Po założeniu soczewek kontaktowych zaleca się zakroplenie preparatu po odczekaniu 30 min, aby uniknąć ewentualnych reakcji nietolerancji będących wynikiem wzajemnego oddziaływania między środkiem do pielęgnacji soczewek a preparatem.

Wskazania

Łagodzenie objawów związanych z podrażnieniem oczu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości (pieczenie, łzawienie).

Ciąża i laktacja

Krople mogą być stosowane w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie zawiera środków konserwujących i fosforanów, może być stosowany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Cena

Hylo Fresh®, cena 100% 25.37 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium, Euphrasia officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."