HydroVag

1 globulka dopochwowa zawiera: 10 mg hialuronianu sodu, kwas mlekowy i glikogen.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
HydroVag 14 szt., globulki dopoch.

Hyaluronate sodium,

Lactic acid,

Glycogen

47.25 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego nawilżający i regenerujący błonę śluzową pochwy. Zawarty w globulkach kwas hialuronowy nawilża błonę śluzową pochwy, stymuluje proces gojenia i regeneracji tkanek. Kwas mlekowy pomaga utrzymać prawidłowe pH pochwy (pH ≤ 4,5), co zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji. Glikogen pełni funkcje barierową oraz stanowi składnik odżywczy dla pałeczek kwasu mlekowego, które tworzą naturalną florę bakteryjną pochwy.

Dawkowanie

Dopochwowo. Kuracja podstawowa: 1 globulka na noc przez 7 kolejnych dni lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Kuracja podtrzymująca: 1 globulka na noc co 2-3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku uzupełnienia kuracji podstawowej kuracją podtrzymującą, łączny czas terapii może wynieść 30 dni. Po tym czasie należy przerwać kurację na 7 dni.

Wskazania

W celu łagodzenia uczucia suchości i dyskomfortu (napięcia, świądu, pieczenia) w okolicach intymnych spowodowanego: niedoborem estrogenów (m.in. w okresie okołomenopauzalnym), zanikiem błony śluzowej pochwy (atrofia), nasilonym stresem. W celu ułatwienia regeneracji nabłonka pochwy: w okresie okołomenopauzalnym, kiedy dochodzi do zaniku błony śluzowej pochwy (atrofia), w przypadku wystąpienia nieprawidłowych zmian w nabłonku pochwy (dystrofii) spowodowanych np. stosowaniem leków hormonalnych (miedzy innymi agonistów gonadoliberyny - GnRH, glikokortykosteroidów), po radio- i chemioterapii, po zabiegach ginekologicznych (np. po wziernikowaniu, po zabiegach elektrokoagulacji, krioablacji oraz po zabiegach chirurgicznych na przykład po nacięciu krocza), po porodzie. W celu łagodzenia bólu w przypadku bolesnych stosunków (dyspareunia). W celu łagodzenia dyskomfortu związanego z obrzękiem, zaczerwienieniem, świądem okolic sromu oraz pojawieniem się nieprawidłowej wydzieliny. Wspomagająco, w celu utrzymania prawidłowej flory i pH pochwy, na przykład po kuracji antybiotykami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku ostrych infekcji pochwy zalecane jest stosowanie globulek pod nadzorem lekarza. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo. Przy jednoczesnym stosowaniu z lekami miejscowo znieczulającymi preparat może wydłużać okres znieczulenia. Nie stosować w okresie menstruacji. Nie stosować łącznie z prezerwatywami i wkładkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak odpowiednich badań w okresie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Bezpośrednio po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego.

Cena

HydroVag, cena 100% 47.25 zł

Preparat zawiera substancję: Hyaluronate sodium, Lactic acid, Glycogen

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."